Всесвіт

Подивіться на блискуче скупчення зірок: воно ближче до центру галактики, ніж Земля

Фахівці Європейського космічного агентства вибрали “зображення тижня “на сайті телескопа»Хаббл”. На фото – космічна структура NGC 6558. Його зробили в результаті серії спостережень за кульовими скупченнями у внутрішній частині галактики.

Космічний телескоп “Хаббл” зробив фотографію блискучого кульового скупчення зірок під назвою NGC 6558. Зображення отримано за допомогою вдосконаленої камери для оглядів космічного телескопа «Хаббл» НАСА / ЄКА. NGC 6558 знаходиться ближче до центру Чумацького Шляху, ніж Земля. Скупчення віддалене від Землі на відстані близько 23 000 світлових років у сузір’ї Стрільця.

Фото: NASA / ESA Hubble Space Telescope’s Advanced Camera for Surveys. ESA/Hubble, R. Cohen

Кульові скупчення, такі як NGC 6558-тісно пов’язані скупчення, в яких знаходяться від десятків тисяч до мільйонів зірок. Їх можна знайти в різноманітних галактиках. Як показують останні спостереження, зірки в кульових скупченнях можуть бути щільно “упаковані”. Нове зображення всіяне зірками найрізноманітніших відтінків. Деякі з найяскравіших мешканців цього кульового скупчення оточені помітними дифракційними піками, які представляють собою артефакти зображення, викликані взаємодією зоряного світла з внутрішньою роботою «Хаббла».

Кульові скупчення для астрономів – природні лабораторії для перевірки теорій про формування зірок. Річ у тім, що в кульовому скупченні вони утворилися приблизно в один і той же час з однаковим початковим складом. Таким чином, можна спостерігати, як різні зірки розвиваються в подібних умовах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button