Людина

Перша літера прізвища студентів вплинула на їхню успішність

Коли викладач перевіряє роботи студентів у тому самому порядку, в якому їхні прізвища розташовуються за алфавітом, на оцінку впливає положення в списку. Успішність тих, хто перебуває на початку, вища, ніж тих, хто в кінці. Таких висновків дійшли вчені зі США.

by @vgstockstudio

Академічні успіхи школярів і студентів залежать від безлічі факторів. Брак сну може погіршити успішність, персоналізоване навчання – поліпшити. Велике значення має і середовище, в якому народилися та живуть учні. Наприклад, мозок двомовних дітей уже в перші місяці життя відрізняється від мозку одномовних, але навчання кількома мовами далеко не завжди позитивно позначається на розвитку.

Дослідники з Мічиганського університету в США виявили, що оцінки залежать не тільки від когнітивних здібностей студентів, а й від того, в якому порядку викладач перевіряє роботи навчальної групи. Ті учні, які перебувають наприкінці списку, систематично можуть отримувати нижчі бали, ніж під час перевірки робіт у випадковому порядку. Наукову статтю з такими висновками опублікував журнал Management Science.

Автори дослідження проаналізували понад 31 мільйон записів про оцінки, які викладачі Мічиганського університету виставляли своїм студентам в онлайн-системі управління навчанням (LMS) Canvas. До вибірки увійшли бали за 851 582 роботи, які завантажили 139 425 студентів і перевірили 21 119 викладачів з 2014 по 2022 рік.

Виявилося, що під час оцінювання робіт за алфавітом студенти, чиї прізвища починалися на A, B, C, D або E, за 100-бальною системою в середньому отримували на 0,3 бала більше, ніж під час перевірки у випадковому порядку. Аналогічно оцінки тих, у кого прізвище починається на інші літери, були нижчими на 0,3 бала. Через це виник розрив у 0,6 бала, який не був пов’язаний з якістю роботи студентів. Хоча різниця здається незначною, вона вплинула на середні оцінки учнів і, як наслідок, на їхні кар’єрні перспективи.

Коли викладачі оцінювали роботи, починаючи з кінця алфавітного списку, все відбувалося навпаки. Вищі бали, ніж при перевірці у випадковому порядку, виставляли студентам із прізвищами на W-Z, а на початку списку оцінки ставали нижчими, ніж могли б бути. Це підтверджує, що бал за виконане завдання залежить не тільки від якості самої роботи, а й від черговості виставлення оцінок.

На думку авторів статті, виявлений зв’язок пояснюється тим, що до кінця перевірки завдань викладач втомлюється і втрачає концентрацію. Коли людина довго сфокусована на якійсь справі, через якийсь час її когнітивні здібності закономірно починають знижуватися.

Дослідники запропонували за замовчуванням налаштовувати в системах управління навчанням випадкову черговість перевірки робіт. У розглянутому Canvas є така опція і дехто її використовує, але за замовчуванням роботи показуються викладачам в алфавітному порядку. Крім того, може бути корисно найняти нових викладачів і закріплювати за кожним меншу кількість студентських груп, а також інформувати педагогів про те, як порядок перевірки робіт здатен вплинути на її результати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button