Інтернет

Першому в світі інтернет-сайту виповнилося 25 років

20 грудня 2015 року відбулася значна подія в інтернет-світі — 25-річний ювілей відзначив перший в світі сайт. «Іменинник» в 1990 році повинен був пояснювати людям суть гіпертекстового проекту World Wide Web (WWW).

Перший в світі сайт був розроблений Тімом Бернерсом-Лі і призначався для співробітників Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН). Портал-піонер був розташований на домені http://info.cern.ch/ і дозволяв вченим-фізикам обмінюватися важливими документами за допомогою передачі гіпер-посилань. Зараз при переході за адресою http://info.cern.ch/ висвічується інформація, що ви перебуваєте на домашній сторінці першого веб-сайту.

Першими сайт побачили керівники Бернерса-Лі, яким вчений надав концепцію ресурсу 12 листопада 1990 року. Крім створення першого сайту, Тім прославився участю в розробці протоколу HTTP, ідентифікатора URL, і мови програмування HTML, на яких ґрунтується Всесвітня павутина.

Зазначимо, що до серпня 1991 року сторінка була доступна лише вченим Церну, а вже в 91 році стала відкрита всьому світу.

Зараз вчений продовжує працювати над удосконаленням та поліпшенням інтернету.

«В даний час моя мета — звільнити Мережу від цензури», – говорить Тім Бернерс-Лі.

Сервер, на якому була розміщена перша сторінка в інтернеті, досі належить ЦЕРНу і знаходиться в штаб-квартирі організації в Женеві.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button