Земля

Під Новою Зеландією знайшли найбільший у світі міхур з лавою

Під Новою Зеландією знайшли найбільший у світі міхур з лавою. Відкриття зробили вчені з Університету Вікторії, їх дослідження опубліковане в журналі Science Advances.

Зазвичай вулканізм пояснюється підйомом магми в центральних частинах океанів, зануренням літосферних плит в мантію або рухом мантійних плюмів до поверхні.

В результаті вулканізму, згідно з дослідженням учених, виник і Північний острів, один з двох головних островів Нової Зеландії. Виверження, яке сформувало острів, сталося приблизно 120 млн років тому, коли гігантський потік гарячої лавової скелі відірвався від границі ядра і мантії, приблизно на 3 тис. км нижче поверхні Землі, і швидко піднявся на поверхню у вигляді суперплюма.

Под Новой Зеландией нашли самый большой в мире пузырь с лавой

«В геологічному минулому відбулися дуже великі виверження вулканів, найбільше з яких було зафіксовано у південно-західній частині Тихого океану. Воно відбулося в крейдяному періоді у часи динозаврів — в результаті нього утворилося підводне вулканічне плато розміром з континент. Згодом рух тектонічних плит порушило цілісність цього плато, і один фрагмент — сьогодні формує плато Хікурангі — пішов на південь, а тепер лежить в основі Північного острова», — стверджує Тім Стерн, провідний автор дослідження

Плато сформувалося завдяки підйому з надр землі суперплюма — гігантського міхура з лавою, який застиг при зниженні температури ближче до поверхні Землі.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть