Земля

Знайдений новий вид акул з рогами над очима і зубами, як у людей

Австралійські вчені виявили новий вид акул з химерними кутніми зубами, схожими на людські. Вони використовують їх, щоб розчавити здобич.

Новий вид назвали розписною рогатою акулою (англ. Painted hornshark, лат. Heterodontus marshallae). Вона — частина загону Heterodontiformes, які класифікуються за унікальною формою тіла і невеликим рогам, виступаючим над очима.

«Цей загін акул нагадує скам’янілості давно вимерлих акул через схожу морфологію, включаючи шипи. Але тепер ми знаємо, що вони не є близькими родичами»,йдеться в повідомленні австралійського урядового агентства CSIRO.

Голотип (самець-підліток). a, вид спини; b, бічний вид. Фото: Уайт, Моллен, О’Ніл, Ян і Нейлор, 2023

Згідно з дослідженням, опублікованому в журналі Diversity, недавно описаний вид зустрічається тільки в водах північно-західної Австралії, приблизно на глибині від 125 до 229 м нижче поверхні.

У них кілька рядів зубів і дуже велика щелепа в порівнянні з їх черепом. Примітно, що у нововідкритого виду є кутні зуби, схожі на ті, які є у людей. Вони розвинулися, щоб тиснути панцири важких ракоподібних, якими харчуються акули.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button