Наука

Вейпинг виявився руйнівним для зубів

Нове дослідження показало, що під дією вейпінгу бактерії в порожнині рота швидко утворюють захисну біоплівку, прискорюючи розвиток хвороб.

Lindsay Fox at https://ecigarettereviewed.com/blog/

Куріння електронних сигарет поширилося швидше, ніж медики встигли оцінити їх небезпеку. Лише поступово з’являються вказівки на те, що вейпінг швидко викликає проблеми з диханням і може призводити до розвитку ліпоїдної пневмонії. Автори нової роботи оцінили ризики, які ця шкідлива звичка створює для порожнини рота. Результати дослідження представлені в статті, опублікованій в журналі Science Advances.

Професор Зуболікарського коледжу штату Огайо Пурніма Кумар (Purnima Kumar) і його колеги зібрали зіскрібки у добровольців: 25 курців звичайних сигарет; 25 курців, які перейшли на електронні; 28 осіб, що використовують і ті, і інші; 20 вейперів і, нарешті, 25 тих, які ніколи не курили. Вчені проаналізували активність генів живуть в їх ротовій порожнині бактерій.

Виявилося, що у вейперів мікроби знаходяться в стані сильного стресу й активно експресують більш ніж 280 генів. Такий стан стимулює бактерії утворювати щільні біоплівки, що сприяють їх виживанню, а також розвитку захворювань зубів і ясен у їхніх господарів. Автори пов’язують цю дію з гліцерином і пропіленгліколем, на основі яких виготовляються рідини для вейпів.

Бактерії ротової порожнини некурця (зверху) і курців добровольців. На нижньому знімку утворення плівки особливо помітно / ©Ganesan et al., 2020

За їх даними, на розвиток корінних змін мікрофлори рота потрібно всього від трьох до 12 місяців — менше, ніж це відбувається при палінні сигарет, зміні режиму харчування і навіть використанні антибіотиків. Зміни мікрофлори відчуваються й організмом: Кумар і його співавтори показали, що у курців і вейперів підвищені кількості цитокінів — сигнальних молекул, що свідчать про розвиток запальних процесів.

Цікаво, що набір цитокінів у курців і вейперів виявився різним. Вчені вважають, що з причини хвороби, викликувані електронними сигаретами, можуть сильно відрізнятися від набору, характерного для «традиційних» курців. Якими будуть ці хвороби, нам ще належить дізнатися.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button