Земля

Підводні вулкани виділяють достатньо енергії, щоб забезпечити енергією весь континент

Нове дослідження припускає, що підводні вулкани, які розташовані глибоко в наших океанах, можуть виділяти надзвичайно потужну енергію, досить високу, щоб забезпечувати енергією весь континент.

Раніше вважалося, що підводні вулкани набагато менш небезпечні, ніж вулкани на суші, через відносно повільні потоки лави.

Нові дані, зібрані за допомогою підводних апаратів в північно-східній частині Тихого океану, показують, що підводні вулкани можуть випускати потужні мегаплюми, поширюючи вулканічний попіл на великі підводні відстані.

Мегаплюми утворені великими стовпами нагрітої води, що рухаються. Вони слідують схемами руху, аналогічним шлейфам, породженим виверженнями вулканів на суші – спочатку рухаються вгору, а потім поширюються по горизонталі.

Дослідники підрахували, що мегаплюми, які утворилися в результаті великих підводних вивержень, мають достатньо води, щоб заповнити близько 40 мільйонів плавальних басейнів олімпійського розміру.

Хоча вчені і раніше виявляли мегаплюми, їх джерело залишалося загадкою. Отримані дані вперше пов’язують це явище з викидом магми з величезного підводного вулкана.

Щоб краще зрозуміти масштаби підводних вивержень вулканів, дослідники провели моделювання, яке показало, що виділення енергії, необхідної для утворення такого обширного попелу, було величезним. Вони додали, що найбільші виверження можуть вивільнити енергію, достатню для того, щоб забезпечити енергією цілий континент.

«Велика частина вулканічної активності Землі відбувається під водою, в основному на глибині декількох кілометрів в глибокому океані, але, на відміну від земних вулканів, навіть виявити виверження на морському дні надзвичайно складно», – сказав співавтор Девід Фергюсон. геохімік, що вивчає магматичні процеси в університеті Лідса у Великобританії.

«Отже, вченим ще багато що належить дізнатися про підводний вулканізм і його вплив на морське середовище».

Співавтор Сем Пеглер заявив: «Наша робота свідчить про те, що мегаплюми безпосередньо пов’язані з виверженням лави й несуть відповідальність за перенесення вулканічного попелу в глибокі океанські глибини. Це також показує, що плюми повинні утворитися за лічені години, створюючи величезну швидкість вивільнення енергії “.

У майбутньому вчені сподіваються використовувати технології дистанційного зондування для прямої трансляції спостережень за підводними вулканами в міру їх появи.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button