Земля

Під новозеландським островом знайдені величезні запаси гарячої води

Несподіване відкриття зробили новозеландські сейсмологи, які займалися установкою нового обладнання на території національного парку Вестленд (острів Південний). Як розповіли місцеві ЗМІ, в ході налагодження нової апаратури з’ясувалося, що на відносно невеликій глибині знаходяться великі запаси води, температура якої становить 100 градусів Цельсія (оскільки вода перебуває під великим тиском, вона не випаровується). Інформація про роботу новозеландських вчених опублікована в журналі Nature.


Подальше вивчення районів, що простягаються уздовж Альпійського розлому, в попередньому порядку підтверджують сміливу гіпотезу – під островом залягають величезні запаси гарячої води. “Чим глибше залягає вода, тим вища її температура, у світі відомо чимало районів, під якими вода досягає позначки 100 градусів Цельсія на глибині близько трьох кілометрів, – розповів один з керівників дослідження професор Університету Вікторії Руперт Сазерленд. – Температура води під Альпійським розломом досягає цієї позначки на глибині близько 630 метрів. До того ж подібні підземні запаси води як правило розташовані неподалік від вулканів, а в даному випадку вулканів поруч немає”.

Сазерленд визнав великі перспективи використання відкритих запасів води в якості гідротермального джерела енергії, але поспішив уточнити, що необхідно провести ретельне вивчення джерел для того, щоб зрозуміти, як їх можна експлуатувати і чи це не загрожує підвищенням ризику землетрусів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button