Технології

Пінопласт з попкорну як “зелена” альтернатива пінополістиролу

Пінополістирол — EPS) – проблемний матеріал, оскільки він дешевий і легкий, але при цьому не піддається біологічному розкладанню і його важко переробляти. Однак німецькі вчені розробили можливу альтернативу-піну з попкорну.

Дешево, просто, зручно, а головне — піна не гниє в землі століттями, як це робить синтетичний матеріал.

Вперше ця ідея спала на думку професору університету Георга Августа Алірезе Харазіпур понад 10 років тому, коли він купив пакет попкорну в кінотеатрі. З того часу його команда працювала над методом використання цього матеріалу як недорогої, біорозкладаної та відновлюваної альтернативи пінополістиролу.

Виробничий процес починається з механічного подрібнення зерен кукурудзи на гранули, а потім розширення (або» вибуху”) за допомогою пари під тиском. Після цього сполучний агент, отриманий з рослинного білка, змішується з розширеними гранулами й пресується в форму. Як тільки сполучна речовина затвердіє, отриманий лист, блок або інший предмет виймають з форми й все — він готовий до використання.

Приклад вироби з кукурудзяної піни Georg August University

За даними університету, піна поглинає тепло краще, ніж пінополістирол, вона набагато менш горюча, і її можна компостувати, подрібнити для повторного використання, використовувати для виробництва біогазу або навіть у вигляді корму для тварин. Крім того, поряд із зернами кукурудзи при її виробництві можуть використовуватися відходи кукурудзяної промисловості, такі як биті качани.

Ліцензія на технологію нещодавно була передана німецькій компанії Bachl Group, яка буде комерціалізувати її для використання в теплоізоляції будівель. Інші можливі застосування цього матеріалу включають захисне / ізоляційне упаковування, компоненти спортивного інвентарю та легкі автомобільні деталі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments