Технології

Вченим вдасться відновити генетичний портрет Леонардо да Вінчі з ДНК

Науковці планують найближчим часом всіх здивувати. Вчені прийняли рішення відновити генетичний портрет видатного Леонардо да Вінчі.

Щоб привести цю задумку в дію, професорам слід провести аналіз ДНК, взятої з решти лусочок шкіри і волосся видатного художника. Ці генетичні пам’ятки обов’язково повинні були залишитися на картинах і записних книжках маестро. Так званим «Проектом Леонардо» будуть займатися фахівці з різних куточків світу: Італії, Іспанії, Франції, а також Сполучених Штатів Америки. В недалекому майбутньому вони проведуть аналіз картини «Поклоніння волхвів», яка, на даний момент, зберігається у Флоренції.

Близько 10 років тому, така думка була б в певній мірі смішною. Але прориви в області генетики дозволяє експертам проводити реконструкцію геному шерстистого мамонта і неандертальця з ділянок стародавнього матеріалу. На сьогоднішній день процес відновлення слідів ДНК волосся, крові, слини і тд – нсправді реальний.

Геном Леонардо допоможе пізнати його життя. Фахівці хочуть дізнатися, якими були його волосся, очі, зріст і вага. Варто відзначити, черговою метою дослідження є визначення рештків художника. Прийнято вважати, що захоронення відбувалося на території Франції, але більш точних координат немає. Додамо, вчені планують за ДНК вивчити спадкоємців Леонардо. Науковці розповіли, що завершення «Проекту Леонардо», відбудеться через три роки і буде приурочена до 500-ї річниці з дня смерті да Вінчі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button