Технології

У Норвегії запустять пасажирські електричні гідролітаки

У Норвегії будівництво аеропортів та злітно-посадкових смуг ускладнюється гірською місцевістю та відсутністю достатньої кількості ділянок відкритої місцевості. Творці проекту Elfly запропонували вихід з ситуації у вигляді близькомагістральних гідролітаків на електричній тязі, які забезпечують можливість швидко та недорого подорожувати з міста до міста.

У Норвегії запустять пасажирські електричні гідролітаки

Ідея проекту Elfly полягає в тому, щоб розвантажити норвезькі аеропорти і замінити їх морськими терміналами в центрах міст, в яких базуватимуться літаки Byfly. Такі термінали не виробляють вихлопу, а електродвигуни працюють майже безшумно.

Дев’ятимісний Byfly схожий на човен. На воді машину утримує в першу чергу фюзеляж, тоді як невеликі понтони на крилах потрібні для стабілізації машини при зльоті і посадці. Крім понтонів, передбачені і колеса, які дозволять у разі потреби посадити літак на шосе.

Розробку проєкту веде норвезька незалежна дослідницька організація SINTEF, яка поки що експериментує з прототипами в масштабі. Передбачається, що у фінальній версії гідролітак отримає два електродвигуни по 825 кВт (1121,67 к.с.), здатних розігнати літак до 300 км/год. Джерелом живлення стане літієва батарея, яка забезпечить Byfly запас ходу 250 км — можливо, у перспективі цей показник збільшиться.

Науково-дослідна рада Норвегії виділила на проєкт Elfly 16 млн норвезьких крон (1,65 млн доларів). До 2030 року у комерційну експлуатацію планують запустити від 15 до 20 літаків.

Натхнення: elektrovesti.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button