Відео

Південній Європі загрожує рекордний неврожай (відео)

Південній Європі загрожує рекордний неврожай. Через найтривалішу за два десятки років посуху збори можуть скоротитися на 60-70%. Через спеку пересихають річки, озера, водосховища. В небезпеці пшениця всіх різновидів, соняшник, оливки, мигдаль.

За словами італійських фермерів, нинішній рік не поганий — він катастрофічний.

Іларія Сальвадорі, агроном: «Втрати соняшнику, м’якої і твердої пшениці — від 40% до 60%. Соняшник, посіяний вчасно, ми готові зібрати за місяць до терміну. А хто сіяв пізніше — у того рослини практично без листя і насіння, їм не вистачило води.»

Посуха викликала і масштабні пожежі по всьому півдню Старого Світу — горять ліси у Франції, Іспанії, Португалії.

У Всесвітній метеорологічній організації вважають це явним свідченням зміни клімату: «Якщо поглянути назад, то за останні 150 років було не так багато подібних надзвичайних подій, але за минулі три десятки років ми відзначаємо їх все більше і більше,» — говорить представник Організації Омар Баддур.

У багатьох регіонах Південної Європи діє режим НС. Так, у Римі на цьому тижні обговорювали можливість обмежити водопостачання — оскільки серйозно обміліло озеро Браччано, головне джерело питної води для італійської столиці.

Кнопка «Наверх»