Екологія

Північний Льодовитий океан стане схожим на Атлантичний

Вчені з США, Росії, Канади, Польщі, Німеччини та Норвегії показали, що з плином часу Північний Льодовитий океан стане схожим на Атлантичний.


Фахівці помітили, що вертикальне перемішування води в Євразійському басейні Північного Льодовитого океану з плином часу все більше нагадує процеси, які відбуваються у вільних від льоду частинах Атлантики.
Цьому сприяють, як зазначають автори, рекордно високі темпи зниження площі крижаного покриву в літній час в Північному Льодовитому океані, наприклад, в кінці літа 2011 року майже вся східна частина Євразійського басейну була вільна від льоду.

Вчені вважають, що в цьому регіоні розвивається стан так званої ослабленої стратифікації, коли менша товщина льоду сприяє більшому перемішуванню води. До таких висновків автори прийшли, відстеживши зміни, які відбуваються у двох океанах. У цьому вченим допомогли супутникові дані, зібрані в 2013-2015 роки та дозволяють оцінити товщину льоду, а також системи буїв, розкиданих по Арктиці.

Автори вважають, що зміни, які відбуваються в Північному Льодовитому океані, не можуть не вплинути на екосистему регіону.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button