Екологія

В Міссурі з’явиться дорога з сонячних батарей

Дорожні сонячні панелі шестикутної форми замінять бетон і асфальт на ділянці траси Route 66. Вони будуть накопичувати енергію сонця, виробляючи з неї електрику і живлячи електромережі.

Департамент транспорту Міссурі (Missouri Department of Transportation) оголосив про намір побудувати першу в світі дорогу із спеціальних сонячних панелей в рамках пілотного проекту.

Крім того, електрика буде використовуватися для роботи вмонтованих в панелі світлодіодів. Останні замінять собою традиційну дорожню розмітку. Крім освітних ліній розмітки на таких дорогах можуть бути за допомогою світлодіодів нанесені знаки обмеження швидкості та інші повідомлення.

Нарешті, дорожні сонячні панелі планується обладнати нагрівальними елементами, які зможуть розтоплювати лід і сніг. Це повинно знизити витрати на обслуговування доріг і відмовитися від застосування реагентів.

Американське історичне шосе Historic Route 66 у Конвее, штат Міссурі, стане першою дорожною ділянкою з високотехнологічним покриттям. Місцевий департамент транспорту розраховує на розширення експерименту, але не готовий вкладати в це власні кошти. Гроші на нові ділянки дороги з сонячних панелей в рамках проекту Road to Tomorrow («Дорога в завтра») у відомстві мають намір зібрати за допомогою краудфандінга.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button