Екологія

Влада Австралії оголосила війну морським зіркам

Великий Бар’єрний риф в Австралії, об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, поїдає велика кількість морських зірок «терновий вінець». Уряд країни вирішив почати знищення морських тварин.

Хижа морська зірка харчується коралами, покриваючи їх своїм шлунком і використовуючи травні ферменти, щоб перетворювати тканину в рідину. Біда прийшла, коли риф все ще перебуває в нестабільному стані після двох років сильного знебарвлення.

«Кожна морська зірка з’їдає ділянку розміром приблизно з її тіло, і тому з часом площа смакоти рифу стає значною, — каже Х’ю Світман з Австралійського інституту дослідження моря. — Ми втратимо багато коралів». Це буде ударом і для екосистеми, і для туристичної індустрії.

Спалах масового розмноження тернових вінців помітили минулого місяця в Національному парку Суейн Ріфс на південному краю Великого Бар’єрного рифу дослідники Управління морського парку рифу.

Віддалені рифи в 200 км від Йеппуна, курортного і рибальського містечка в 500 км на північ від столиці штату Квінсленд, Брісбена, — найбільш відвідувана частина Великого Бар’єрного рифу. Саме там зосереджена велика частина зусиль по знищенню морських зірок.

З 1960-х років на Великому Бар’єрному рифі сталося чотири великих атаки тернових вінців, але кожен раз він відновлювався, так як там проживали здорові популяції травоїдних риб. Збільшення популяції морських зірок зазвичай слідує за появою додаткових поживних речовин у воді, але причина поточного підвищення чисельності хижаків неясна. Риф все ще відновлюється від шкоди, заподіяної найсильнішим знебарвлення коралів за всю історію, яке в 2016 році вбило дві третини 700-кілометрової смуги рифу.

Великий Бар’єрний риф, який покриває 348 тисяч кв. км, занесений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як найдовша і видовищна коралова рифова екосистема на планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button