Земля

Північний Льодовитий океан закислюється в 4 рази швидше інших океанів

Швидке танення морського льоду призводить до поглинання океаном CO2, що несе серйозні наслідки для арктичного морського життя.

Згідно з новим дослідженням, швидка втрата морського льоду в арктичному регіоні за останні 30 років прискорила темпи довгострокового закислення. Вчені з’ясували це після аналізу даних, зібраних в Арктиці з 1994 по 2020 рік.

Виявилося, що на сьогодні найпівнічніший океан планети закислюється в 4 рази швидше, ніж океани атлантичних, тихоокеанських, індійських, антарктичних і субантарктичних басейнів.

Закислення океану – це зниження показника pH, викликане попаданням в океан вуглекислого газу з атмосфери Землі. Поряд з глобальним потеплінням, цей процес є наслідком діяльності людини.

Підвищення рівня кислотності океанських вод відбувається тому, що СО2, яке утворюється при спалюванні викопного палива, розчиняючись в морській воді, перетворюється на вугільну кислоту.

Чим кисліше морська вода, тим складніше в ній вижити. Закислення океану робить згубний вплив на глибоководні види коралів, а також загрожує біорізноманіттю тисяч морських організмів.

Правда, якщо одні гинуть, то інші — наприклад, морські водорості — витягують із закислення користь, починаючи посилено цвісти. А інтенсивне цвітіння водоростей, як відомо, для підводної флори і фауни нічого доброго не обіцяє.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button