Людина

Пандемія змінила особистість молодих людей

Молоді люди стали менш екстравертними і доброзичливими

Згідно з дослідженням, проведеним в США, пандемія COVID-19 могла змінити модель особистості «великої п’ятірки» серед молодих людей.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі PLOS One, вчені використовували дані 7109 американців, які проходили онлайн-опитування «розуміння Америки» (він ведеться з 2014 року).

Початкові тести на початку пандемії, з грудня 2019 року по березень 2020 року, не виявили змін у чотирьох рисах – екстраверсії, доброзичливості, сумлінності та відкритості. Водночас були помічені невеликі зміни показників нейротизму. Дивно, що учасники насправді стали менш невротичними.

Проте опитування, проведені в 2021 і 2022 роках, дали зовсім інші результати. Вони показали, що учасники стали значно менш екстравертними, відкритими, сумлінними та доброзичливими. Ця зміна була сильно помітна серед молодих людей (від 18 до 30 років), тоді як дорослі учасники не показали статистично значущих змін.

Зсув був більш помітним серед латиноамериканських респондентів, ніж серед інших етнічних груп, але ніяких інших демографічних варіацій не спостерігалося.

“Ця зміна могла бути частково відповіддю на соціальні потрясіння у відповідь на пандемію, яка загострилася в 2021 році. Невизначеність, що зберігається навколо пандемії, особливо коли вона затягнулася вже другий рік, а також зниження мобільності, можливо, спонукали людей звузити свою діяльність і світогляд», – пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button