Наука

Пізня вагітність може бути ключем до довголіття

Рішення про те, коли заводити дитину, кожен приймає сам, однак, як виявилося, більш пізня вагітність може позитивно позначитися на тривалості життя.

Згідно з результатами недавнього дослідження, пізня вагітність може впливати на тривалість життя жінки. До таких результатів прийшли вчені з Північноамериканського товариства менопаузи (NAMS), які вже понад 30 років досліджують питання здоров’я жінок.

Image by StockSnap from Pixabay

Довжина теломер лейкоцитів може грати певну роль в довголітті жінки. Як виявилося, вік жінки при народженні її останньої дитини може впливати на довжину теломер, що в кінцевому результаті впливає на довгострокове здоров’я, вважають дослідники.

Вважається, що довші теломери корисні для довгострокового здоров’я, в той час, як коротші пов’язані з різними хронічними захворюваннями, такими як серцево-судинні проблеми, діабет 2 типу, неврологічні захворювання і різні види раку.

Як відзначають вчені, раніше дослідники вже ставили собі питання про те, як вік жінки при народженні останньої дитини впливає на довжину теломер. Тоді результати проведених робіт вказували на те, що зв’язок між останньою вагітністю і теломерами дійсно є. Нова робота була більш масштабною, вона охоплювала вивчення здоров’я понад 1200 жінок різних етнічних груп у віці передменопаузи і менопаузи.

«Крім того, на відміну від попередніх досліджень, ця робота брала до уваги соціально-демографічні фактори, пов’язані з дітонародженням і рішеннями в галузі охорони здоров’я», – йдеться в пресрелізі.

В ході роботи дослідники виявили, що вік жінки при народженні її останньої дитини «позитивно пов’язаний з довжиною теломер, а це означає, що жінки, які народили свою останню дитину пізніше, швидше за все, будуть мати довші теломери».

Однак вчені відзначають, що зараз необхідні додаткові дослідження, оскільки до кінця незрозуміло, що більше впливає на що. Вік на теломери, або теломери на здоров’я.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button