Екологія

За першу половину 2020 року об`єм викидів вуглекислого газу впав на рекордні 8,8%.

Загальносвітовий обсяг викидів вуглекислого за перше півріччя 2020 го скоротився на рекордні 8,8%, пише Nature Communications.

Image by Neri Vill from Pixabay

Загальносвітовий рівень викидів парникових газів скоротився приблизно на 8,8% за першу половину поточного року, що є рекордно високим показником в порівнянні з кризою 2008 року, «нафтовим шоком» 1979 року і Другою світовою війною.

«Найбільше зниження викидів пов’язано з сектором наземного транспорту. По всьому світу рівень пов’язаних з ним викидів зменшився приблизно на 40% завдяки роботі дома й іншим заходам для боротьби з епідемією. Для порівняння, рівень падіння викидів, пов’язаних з промисловістю та енергетикою, склав 22% і 17%. «, — говорить Даніель Каммі, один з авторів дослідження, професор Каліфорнійського університету в Берклі в США.

Поширення коронавірусної інфекції призвело не тільки до перевантаження систем охорони здоров’я в десятках країн світу, а й до різкого зниження обсягів промислового виробництва, автомобільного руху і багатьох інших джерел СО2 та інших парникових газів.

Перші спостереження за цим зниженням, які вчені провели ще влітку цього року, показали, що викиди парникових газів знизилися приблизно на 17% в порівнянні із зимою і початком весни 2019 року. Вчені очікують, що загальносвітовий обсяг викидів СО2 знизиться приблизно на 4,4-5,3% за весь поточний рік.

За словами Каммі і його колег, це рекордне значення за всю історію людства, включаючи падіння рівня промислового виробництва і пов’язаних з ним викидів, які відбувалися через найбільші військові конфлікти і економічні кризи.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»