Наука

Космічні промені залишили слід на молодій Землі

Космічні промені залишили слід на молодій Землі — зокрема, на древніх протоорганизмах. До такого висновку прийшли дослідники Стенфордського університету, робота яких опублікована в журналі Astrophysical Journal Letters.

У новій роботі дослідники висувають гіпотезу, згідно з якою космічні промені відповідальні за хіральність біологічних молекул, що існували на ранній Землі. Хіральність — це характерне для всіх тварин відсутність симетрії відносно правої і лівої сторони.

Як ліва і права рука, дві хіральні форми однієї молекули відображають один одного, але не шикуються в лінію, якщо складені разом. Якщо дзеркальна версія молекули замінює звичайну версію в біологічній системі, система часто буде працювати зі збоями або повністю припинить функціонувати. Хіральність в 1848 році відкрив Луї Пастер — з того часу вчені сперечаються, чи була вона викликана випадковістю або яким-небудь детермінуючим впливом.

«Ми припускаємо, що біологічна спрямованість, яку ми спостерігаємо зараз на Землі, обумовлена еволюцією в умовах магнітно-поляризованого випромінювання, де крихітна різниця в швидкості мутацій могла сприяти еволюції життя на основі ДНК, а не її дзеркального відображення», – твердить Ноемі Глобус, провідний автор дослідження

Якщо гіпотеза вчених вірна, то все життя у Всесвіті має однакову хіральність — оскільки вона сформована під дією космічних променів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button