Наука

Вчені за допомогою онлайн-ігри з’ясовують, чим закінчиться глобальна ядерна війна

Вчені випустили багатокористувацьку гру, присвячену глобальній ядерній війні. Мета — дослідити поведінку людей та їхні вчинки в умовах катаклізму. Про це пише Motherboard.

Гра з промовистою назвою Signal повинна допомогти людям підготуватися до можливого ядерного катаклізму, а також проаналізувати поведінку людей, рішення, які будуть приймати світові лідери, і можливі поєднання ядерної війни з кібервійно., ШІ і загальним стеженням.

Автором гри виступив Проєкт по ядерним іграм (PoNG), очолюваний групою дослідників з Університету Каліфорнії в Берклі, Ліверморської національної лабораторії імені Лоуренса і Національної лабораторії Сандіа.

Гра розрахована на стратегічну онлайн-платформу, яка імітує війну між ядерними державами. Принцип, що лежить в основі, взятий з ігор, в які грали політичні лідери часів холодної війни. За словами представників Проєкту по ядерним іграм, вони сподіваються на те, що, спостерігаючи за людьми, які грають в Signal, і збираючи дані, які вона генерує, зможуть дізнатися про людський чинник в прийнятті рішень під час ядерних конфліктів.

Signal дає можливість перевірити, чи можуть гравці з різних верств суспільства і з різним військово-політичним досвідом грати в гру по-різному, розповідають дослідники. А зібрані дані послужать основою для подальшого вивчення.

Спочатку Signal був настільною грою, але в сучасному світі зібрати дані з аналогової гри практично неможливо, крім того, і пул учасників в офлайн-режимі теж був обмежений. В основному в настільну гру пропонувалося грати так званим представникам еліти, політикам, урядовцям, офіцерам та військовим журналістам, що привносило в результати певні залежності.

Залучення людей з усіх верств суспільства, відповідальних за ядерну зброю, було важливим для проєкту. Вони хотіли отримати максимально широкий пул даних і тому вони вирішили зробити Signal мережевою багатокористувацькою грою, до якої кожен може приєднатися з дому.

«Ми збираємо демографічні дані про гравців, в тому числі про рівень їх знань з ядерних питань, і в наш пул входить ряд гравців, що володіють великими знаннями в області ядерної зброї, ефектів зброї, військової стратегії і дипломатії», — додали у проєкті.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button