Екологія

Пластик в океані вбиває більше рідкісних птахів, ніж вважалося раніше

Нова робота показала, що пластик, який викидається в океан становить велику небезпеку для альбатросів в Південній півкулі, які знаходяться під загрозою зникнення.

Image by Rafael Iglesias from Pixabay

Можливо, ви чули про Велику тихоокеанську сміттєву пляму в північній частині Тихого океану. Течії зносять викинутий пластик в цей район океану і на найближчі острови. Останнім часом подібне почали спостерігати навіть в південній частині океану. Всі ці відходи становлять смертельну небезпеку для морських тварин і птахів. Навіть тих істот, що живуть на величезній глибині знаходили всередині організму частинки цих матеріалів.

Морським птахам плаваючий на поверхні води пластик загрожує не менше, ніж рибам та іншим мешканцям океану. Біологи вирішили з’ясувати, наскільки небезпечний цей вид забруднення для альбатросів – роду морських птахів, які переважно мешкають в Південній півкулі. 73% видів цього роду тварин знаходиться під загрозою зникнення.

За словами авторів дослідження, 18 з 22 видів альбатросів мешкають в Південній півкулі, куди серйозне пластикове забруднення починає поступово добиратися. Про це свідчить зростаюча кількість тварин, яких доставляють в ветеринарні клініки з кишковою непрохідністю через скупчення у внутрішніх органах часток пластику.

Вчені проаналізували 107 померлих альбатросів 12 різних видів. У багатьох тварин в травній системі знайшли пластик і приблизно для половини з них ці матеріали стали причиною смерті. Смерті від проковтування пластику виявилося навіть більш поширеними серед птахів, ніж загибель від рибальського промислу. Біологи виявили, що в прибережних районах Австралії й Нової Зеландії вживання пластика, стає причиною приблизно 3,4% смертей альбатросів. Але в більш забруднених районах, наприклад біля берегів Бразилії, ця цифра зростає до колосальних 17,5%.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button