Фото

Плавучий еко-курорт збере відходи з океану

Архітектор Марго Красоєвіч представила проєкт екологічного готелю Recycled Ocean Plastic Resort. Він покликаний не тільки стати комфортним місцем для відпочинку біля узбережжя Кокосових островів, а й допомогти розв’язувати проблему забруднення природи пластиком.

Основу плавучого готелю передбачається створити з великої кількості сітчастих мішків, наповнених переробленим сміттям, зібраним в океані. У справу підуть відходи будь-якого типу: від пляшок до автомобільних шин. Окремі мішки з’єднають в цільну конструкцію і закріплять до океанського дна.

Плавучий еко-курорт збере відходи з океану

На цьому штучному острові з часом осяде мул і пісок, що зробить його придатним для вирощування мангрових лісів. Потужні коріння складових їх дерев стануть проростати крізь сітчасті мішки зі сміттям, додатково скріплюючи їх.

Мангри створюють природний захист від штормів і повеней, оскільки їх кореневі системи ефективно поглинають енергію хвиль і вбирають воду. Крім того, їх розгалужена структура дозволяє їм затримувати предмети, які переносяться по океану.

Плавучий еко-курорт збере відходи з океану

Після такої підготовки по перетворенню купи сміття в плавучий курорт, конструкцію доповнять головними функціональними елементами – переплетеними стрічками з біорозкладного фібробетону і керамзиту, які розробник називає «щупальцями». Вони покликані працювати подібно коріння мангрів: поглинати воду і захоплювати сміття. Завдяки цьому штучний острів стане постійно розростатися, використовуючи в якості будівельного матеріалу відходи, які знаходяться в океані.

Плавучий еко-курорт збере відходи з океану

Під час шторму «щупальця» повинні вбирати інформацію, що надходить на поверхню острова воду і, набухаючи, створювати з себе перешкоду для хвиль. Потім, коли хвилювання заспокоїться, накопичену рідину перекачають назад в океан за допомогою насосів.

Плавучий еко-курорт збере відходи з океану

Номери готелю розташуються в окремих невеликих спорудах. Крім того, відвідувачі зможуть відпочивати наодинці з природою на майданчику для кемпінгу. Воду для побутових потреб отримуватимуть шляхом фільтрації і знесолення морської. Електрикою еко-курорт забезпечать сонячні батареї.

Recycled Ocean Plastic Resort планується розмістити там, де найбільш імовірне скупчення сміття. Це місце визначать за допомогою спеціального програмного забезпечення, що моделює перенесення забруднень океанічними течіями.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button