Земля

Площа лісів на душу населення скоротилася за 60 років майже в три рази

Площа лісу на одного жителя Землі зменшилася з 1,4 га в 1960 році до 0,5 га в 2019 році. Найбільше постраждали тропічні ліси в країнах, що розвиваються.

Image by Rosina Kaiser from Pixabay

Японські дослідники вивчили глобальний набір даних про землекористування, щоб побачити, як глобальні ліси змінилися в просторі та часі. Вони виявили, що з 1960 по 2019 рік сукупні втрати лісів (437,3 млн га) виявилися більше нових лісових ділянок (355,6 млн га). Як наслідок, загальна площа лісів скоротилася на 81,7 млн га.

Дослідники відзначають, що разом зі зростанням чисельності населення Землі це призвело до істотного скорочення кількості лісів на душу населення. Воно зменшилося більш ніж на 60%: з 1,4 га в 1960 році до 0,5 га в 2019 році.

Автори також підтвердили теорію переходу лісів. Вона припускає, що втрата зеленого покриву відбувається головним чином в тропічних країнах з низьким доходом, а приріст — в країнах з більш високим доходом поза тропічними регіонами. Результати дослідження підтвердили цю гіпотезу.

Зміна лісів у країнах з різним рівнем доходу. Багаті і бідні країни виділені на основі методології Світового банку (ліворуч) і ООН (праворуч).

Дослідники вважають, що істотна зміна лісового покриву впливає на цілісність екосистем і біорізноманіття. Крім того, воно погіршує життя не менше 1,6 млрд осіб, головним чином в країнах, що розвиваються, життя яких так чи інакше пов’язане з лісовими багатствами.

“Незважаючи на таку просторову картину втрати лісів, що відбувається головним чином в менш розвинених країнах, вплив на неї більш розвинених країн також вимагає глибокого вивчення. З посиленням охорони лісів в більш розвинених країнах втрати лісів переміщаються в менш розвинені країни, особливо в тропіках”,говорить Рональд Есток, керівник дослідження з центру біорізноманіття та зміни клімату науково-дослідного інституту лісового господарства та лісових товарів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button