Земля

Кінець світу вчені призначили на 2050 рік, стверджує нове дослідження

Нещодавнє дослідження Breakthrough National Centre for Climate Restoration показує, наскільки руйнівні наслідки нашого легковажного поводження з екологією і як бездумно ми використовували викопні ресурси нашої планети до цих пір. Смертний вирок цивілізації, можливо, вже підписаний, вважають вчені. Рік і День, коли зміна клімату може означати кінець світу і наш кінець, звичайно ще тільки прогноз, однак останні аналітичні дані показують, що ситуація стає все більш серйозною. За інформацією futurezone.de вчені стверджують, що в 2050 році, всього за 30 років, людство може почати вимирати.

Зміна клімату: смертельна спека з 2050 року

Згідно з дослідженням Breakthrough National Centre for Climate Restoration (Національного центру з відновлення клімату), опублікованому в травні 2019 року, зміна клімату вже являє собою «екзистенціальну загрозу людській цивілізації», і цей процес, починаючи з 2050 році буде неминучий і вже незворотній. Отже, наслідки для людства приймають катастрофічний масштаб. Вчені говорять не більше і не менше, як про:

• викорінення розумного життя
• або різкому скороченні потенціалу для розумного життя

Документ, який представляє собою сценарій драматичних наслідків зміни клімату, який стане нашою трагічною реальністю, якщо не буде належним чином розглянуто відповідальниою владою і не спричинить за собою конкретних радикальних заходів щодо запобігання екологічної катастрофи і передбачає різні стадії загибелі світу.

– 2020-2030 роки: повний провал екологічної політики веде до остаточного глобального потепління в 1,6 градуса за Цельсієм.
– 2030-2050 роки: пік викидів в 2030 році призведе до глобального потепління на 2,4 градуса Цельсія до 2050 року. Крім того, нагрівання на 0,6 градуса Цельсія пов’язане зі зворотним зв’язком деяких вуглецевих циклів та хмар, а також з більш високими рівнями реверберації льоду (зменшення). В цілому, зміна клімату завершиться в 2050 році підвищенням температури на три градуси.

Опустелювання та дефіцит води

Якщо ми досягнемо цих радикальних кульмінаційних моментів, то людству і землі загрожують смертельні наслідки, які торкнуться життєві інтереси мільярдів людей одночасно.

– Рівень моря підвищився на 0,5 метра, до 2100 року він може піднятися у загальній складності на 2-3 метри.

– 35 відсотків земної площі в світі та 55 відсотків населення світу піддаються смертельній спеці більше 20 днів в році, що перевищує поріг виживання людини.
– Опустелювання зачіпає більше 30 відсотків світової поверхні, особливо в Південній Африці, Західній Азії, на Близькому Сході, в Австралії і на південно-заході США.
– Найбільш бідні країни і регіони більше не є життєздатними, тому що вони не можуть створити штучним чином більш прохолодне середовище для життя.
– Більше мільярда людей необхідно буде переселелить з тропічної зони.
– У всьому світі два мільярди чоловік знаходяться під загрозою дефіциту води. Сільське господарство стає неможливим в сухих субтропіках.
– В більшості регіонів світу спостерігається значне скорочення виробництва продуктів харчування і збільшення екстремальних погодних явищ, таких як повені, спека і шторми.
– Їжі більше не достатньо для всього людства, відбувається вибухове зростання цін.

Все може бути ще гірше

Як повідомляє Sciencealert.com цей прогноз кінця світу, незважаючи на його надмірно лякаючий масштаб, може виявитися набагато більш імовірним, ніж ми можемо собі це уявити.

І хоча експерти все ще дискутують, наскільки реальні прогнози про кінець світу з 2050 року, одне абсолютно ясно, процеси зміни клімату давно настали. Таким чином, багато існуючих моделей зміни клімату дуже консервативні і не приймають, наприклад, до уваги переломні точки і  зворотні реакції, які виникають в результаті. Однак саме ці моменти, в свою чергу, можуть прискорити процеси потепління і радикальної зміни клімату. До них відносяться такі ефекти, як витік парникових газів з вічної мерзлоти і зникнення льодовиків Західної Антарктики.

Автори дослідження також припускають, що описаний сценарій кінця світу “далекий від крайнощів”. До 2050 року глобальне потепління, викликане зміною клімату, може значно перевищити 3,5–4 градуси Цельсія до 2050 року.

Черговий прогноз смертельної екологічної катастрофи?

Ясно одне: експерти сходяться на думці, що рано чи пізно людство буде знищено зміною клімату. Існують і інші теорії, які бачать катастрофічні наслідки з причини зміни клімату не раніше, ніж через 140 років. І, хоча такий вислів звучить більш оптимістично, відсунута на пару років дата кінця світу ніяким чином не мінімізує небезпеку ситуації, яка якщо і не загрожує сьогодні безпосередньо нам, то неодмінно торкнеться благополуччя і комфортність життя майбутніх поколінь. І хоча цей апокаліптичний сюжет виглядає скоріше сценарієм до голлівудського фільму, ми не можемо закривати очі перед існуючою реальністю.

Як реагує політика?

“Картина, яку екологічні політики малюють на тлі кліматичного конфлікту, в основному чорно-біла. Це невинний страх нашого підростаючого покоління за своє майбутнє з одного боку і недобросовісні енергетичні концерни, які торпедують будь-які прогресивні руху на захист клімату і лобіюють їх при постійній підтримці корисливих політиків,” – аналізує політичну ситуацію в Німеччині та світі редактор відділу економіки аналітичного видання BILD Даніель Ветцлер.

Коли на початку травня лідер німецької партії ХДС Аннегрет Крамп-Карренбауер виступила проти введення податку на CO2, багато спостерігачів побачили в цьому підтвердження саме цього чорно-білого світогляду. Єдина проблема полягає в тому, що це карикатура, яка не має нічого спільного з реальністю. Тому що фаланга енергетичних компаній, які руйнують клімат, розпадається. Навіть нафтові транснаціональні корпорації тепер піднімають прапори і стають в табір захисників клімату і навіть нафтові компанії, такі як Exxon і BP, виступають за введення кліматичних податків – при цьому, звичайно, не забуваючи про власні інтереси.

Більше 75 керівників великих корпорацій зустрічалися в Конгресі США в недавньому минулому, щоб висунути прохання адміністрації президента Трампа ввести податок на викиди вуглекислого газу, який повинен бути повернуто громадянам в якості «вуглецевого дивіденду», повідомляє Ахіоѕ. Кампанія «Американці за вуглецеві дивіденди» (AFCD) використовує мільйони пожертвувань від транснаціональних корпорацій, які досі були визначені зеленим рухом в «царство зла»: Exxon Mobil, Conoco Phillips, Shell, BP.

«Рух «Американці за вуглецеві дивіденди» своїм продуманим підходом відображає зростаючу потребу суспільства у вирішенні проблеми клімату,» – заявив Shell за запитом WELT. «Ми сподіваємося, що наша підтримка AFCD і подібних організацій в кінцевому підсумку призведе до прийняття законодавства, що встановлює національну ціну за викиди CO2».

Голландсько-британська нафтогазова компанія не самотня в цій позиції. Навіть лідер ринку Exxon Mobil з США, особливо піддається нападкам з боку екологів, не заперечує проти активної державної кліматичної політики у формі введення податків на викиди CO2.

«Ми переконані, що ефективна кліматична політика можлива тільки через оподаткування викидів парникових газів», – пояснює представник компанії за запитом WELT. «Податок на викиди вуглецю, серед іншого, забезпечить узгоджені і передбачувані витрати на викиди вуглекислого газу в економіці, зменшуючи складність регулювання та адміністративні витрати при максимальній прозорості».

Думку британської нафтової компанії BP також не відрізняється принципово:

«Ми вважаємо, що ціноутворення на CO2 є ефективним, довгостроковим ринковим сигналом, який дає виробникам і споживачам більше планування безпеки для майбутніх інвестицій».
Крім того, ціна на викиди CO2 може представляти свого роду стимул для всіх для подальшого підвищення енергоефективності та підвищення привабливості використання низьковуглецевих джерел енергії, таких як природний газ, поновлювані джерела енергії і низьковуглецеві види палива, і їх виведення на ринок.

Безумовно більшість нафтових компаній хочуть розширити своє виробництво. Але при цьому вони, як правило, роблять ставку на виробників природного газу, все більше покладаючись на продукт, який більш сприятливий для клімату, ніж нафта, і, принаймні, під час періоду поетапної відмови від використання вугілля. Крім того, практично всі нафтові транснаціональні корпорації в даний час створюють портфелі відновлюваних джерел енергії з високим обсягом інвестицій. Shell недавно викупила акції відомого німецького концерну з вироблення сонячної енергії Sonnen. Навіть один з найбільших німецьких постачальників екологічно чистої електроенергії, Lichtblick з Гамбурга, може незабаром стати дочірньою компанією Shell, процес торгів вже запущений.

Група концернів, яка покриває три відсотки світового попиту на енергію, хоче скоротити свої викиди на 20 відсотків до 2035 року і скоротити удвічі до 2050 року. Очікується, що частка нафтового бізнесу в середньостроковій перспективі скоротиться до однієї третини і не перевищить частку нафтогазового бізнесу. У поєднанні з програмами залісення та створенням підземних сховищ CO2 ці цілі, згідно з розрахунками Shell, сумісні з світовими кліматичними цілями, погодженими в Парижі. Щоб подібні заяви не залишилися порожніми обіцянками, Shell ввів додаткові стимули винагороди керівників Shell, які пов’язані з досягненням цих цілей.

“Глобальна зміна клімату – це наша третя світова війна”

Нобелівський лауреат Джо Стігліц закликає до радикальних екологічних змін і порівнює зміну клімату та її наслідки зі сценарієм нової світової війни.

Глобальне підвищення температури незворотньо призводить до дефіциту природних ресурсів. Особливо в політично нестабільних регіонах світу кліматичні катастрофи несуть в собі загрозу для безпеки і політичної стабільності в усьому світі.

Пошук різними країнами джерел отримання енергії, не пов’язаних зі спалюванням викопного палива, призводить до збройних конфліктів і політичної нестабільності. У першу чергу це стосується гідроенергетики. 507 конфліктів між країнами було пов’язано з боротьбою за водні ресурси за останні 50 років, військові дії розв’язувалися 21 раз.

В басейнах річки Арал, річки Йордан, Ніл, а також Тигр і Євфрат вже виникала вибухонебезпечна ситуація. У 1975 році в Сирії дамбою перекрили Євфрат, і Ірак відразу ж відправив війська до кордону, і лише втручання ООН запобігло війну. У 1990 році Ірак опинився на межі війни з Туреччиною, коли та зменшила стік Євфрату. У 2002 році Ізраїль погрожував застосувати військову силу проти Лівану, якщо той побудує греблі у верхів’ях Йордану.

В даний час по наростаючій розвиваються геополітичні конфлікти в першу чергу пов’язані з боротьбою за нафту і газ. Яскравими прикладами є Ірак, Іран, Лівія і Венесуела, які володіють великими запасами нафти.

Саме в цьому контексті особливо актуально стоїть питання політики в області енергетики: основні зусилля повинні бути додані в області пошуку альтернативних джерел енергії та її децентралізованого вступу на місця споживання. Перехід на альтернативні джерела отримання електричної енергії допоможе зняти напругу політичної обстановки в потенційно нестабільних регіонах або навіть запобігти конфліктам за володіння природними ресурсами.

Хто робить ставку на “Зелені Технології”?

Одним з найбільш перспективним, хоча найбільш дискутованих напрямком пошуку і вивчення нових чистих джерел електроенергії є дослідження можливості перетворення кінетичної енергії космічних частинок невидимого спектру випромінювання в електричну енергію.

Сенсаційні результати лабораторних тестів увінчали багаторічну роботу німецько-американської компанії NEUTRINO ENERGY GROUP під керівництвом генерального директора Holger Thorsten Schubart, що поставила собі завдання у вирішенні кліматичної проблематики шляхом пошуку нового чистого джерела енергії, нескінченного і доступного всім.

Генеральний директор Neutrino Energy Group Holger Thorsten Schubart

Був створений надзвичайно щільний новий шаруватий матеріал, який здатний перетворювати тисячні частки кінетичної енергії нейтрино. Для досягнення необхідного ефекту на алюмінієву фольгу напилюють кілька надзвичайно тонких шарів легованого графену і кремнію, щільність яких вимірюється в нано-одиницях. Коли нейтрино проходять через ці шари, вони не «уловлюються», а передають графену вертикальні імпульси, в той час як частинки кремнію рухаються в горизонтальному напрямку. Коли шари мають оптимальну товщину, ці атомні коливання створюють резонанс, який переноситься на алюмінієву фольгу, і як результат кінетична енергія перетворюється в електричну енергію. Сторона підкладки з напиленням являє собою позитивний полюс, а непокрита поверхню – негативний.

Створене на основі винайденої технології джерело електричної енергії NEUTRINO POWER CUBE® складається з численних спресованих між собою шарів алюмінієвої фольги, покритої спеціальним напиленням, і здатне виробляти електричну енергію подібно фотогальванічним елементам, де світло (видимий спектр випромінювання) перетворюється в енергію. Але NEUTRINO POWER CUBE® має при цьому безперечну перевагу, оскільки енергія може вироблятися безперервно 24 години на добу і 365 днів у році, тому що космічне випромінювання досягає Землі навіть у повній темряві.

Лист фольги розміром A-4, покритої щільним шаром легованих наночастинок, забезпечує стабільну вихідну електричну потужність в лабораторних умовах 2,5-3,0 Вт. Шари легованого кремнію і вуглецю наносяться методом напилення на металевий матеріал – носій таким чином, що вплив нейтрино на них призводить до резонансу атомних вібрацій. При цьому джерело електроенергії виходить дуже компактним.

Для виробництва електроенергії потужністю 4,5-5,5 кВт/год необхідну кількість фольги поміститься в «дипломат». NEUTRINO POWER CUBE® призначений для вироблення електроенергії на місці її споживання, що означає повну відсутність втрат при передачі електромереж, при цьому, як мінімум, в три рази дешевше, ніж від сонячних батарей.

“Ми все ще далекі від промислового застосування, яке використовує технології для всього енергопостачання людства. Однак важливі кроки вже зроблені сьогодні. Дослідження будуть продовжуватися і в майбутньому можна уникнути суттєвих геополітичних конфліктів через сировини (таких як нафта, газ, чиста питна вода) за допомогою енергії нейтрино, – стверджує Holger Thorsten Schubart, генеральний директор Neutrino Energy Group:

У майбутньому не тільки мізерні ресурси викопного палива можуть бути повністю замінені нескінченно доступною енергією частинок з космосу, але і екологічні катастрофи, такі як зміна клімату, можуть бути попереджені. Настав час втілити результати науки практичні, технічні і політичні рішення і почати сьогодні з революції в області енергопостачання.

Поки ще за нашими вікнами пишна краса цвітіння, а не вимерла пустеля і птахи будять нас радісно вранці. Як не хочеться читати і вірити в апокаліптичні передбачення кінця світу – і здається, все це відбувається не з нами, а десь там у паралельному і нереальному злом світі, а наша блакитна комфортна і сприятлива Планета з її чудовою різноманітністю рослинного і тваринного світу, чудовими гірськими та морськими пейзажами – це назавжди. На жаль, не назавжди. Щоб зберегти цей світ – почніть з себе!

Додаткова інформація: www.neutrino-energy.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button