Екологія

По Землі поширюються гігантські мертві зони

Згідно з нещодавно опублікованому звіту, понад 16 000 опріснювальних установок по всьому світу, виробляють набагато більше токсичних відходів, ніж прісної води. Якщо говорити коротко, то на кожен літр опрісненої води припадає півтора літра соляних відходів, що скидаються назад в океан або просто в землю.

Відпрацьована сіль стає ще більш токсичної завдяки хімічним речовинам, використовуваних у процесі опріснення, зокрема, міді і хлору. І все це в обсягах понад 50 мільярдів кубометрів щорічно — вистачить, щоб покрити 30-сантиметровим шаром область середнього розміру.

По Земле распространяются гигантские мертвые зоны
Щорічно опріснювачі виробляють понад 50 мільярдів кубометрів соляного відходу. Фото: phys.org

Сіль підвищує температуру прибережних вод і знижує рівень кисню, що фактично веде до появи «мертвих зон» в екосистемах. Організми втрачають здатність дихати в таких умовах, на карту поставлено виживання.

Вчені вважають, що обсяг прісної води у світі постійно зменшується: великі річки більше не досягають моря, природні водосховища висихають, а забруднення псує воду на поверхні і під землею. На кожну ступінь глобального потепління приблизно сім відсотків населення світу — півмільярда людей — буде на 20 відсотків менше прісної води.

По Земле распространяются гигантские мертвые зоны
Обсяг виробництва прісної води і відходу за регіонами. Фото: phys.org

Нещодавно ми вже писали, що величезну мертву зону знайшли в Індійському океані. Вміст кисню там приблизно в 8-10 тис. разів менше, ніж у звичайних водоймах. Ділянки океану, позбавлені кисню, стають млявими. Рік від року кількість мертвих зон збільшується. Крім соляних відходів винні в цьому азотно-фосфорні добрива, які потрапляють у воду зі стоків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button