ЕкологіяЗемля

Потепління клімату на Землі вже незворотне

Відомо, що рішення Дональда Трампа про вихід США з Паризької угоди по клімату викликало масу невдоволення серед вчених екологів і прихильників дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Однак, згідно з новими даними, зміна клімату на Землі вже незворотне.


Два нових дослідження були опубліковані в журналі Nature Climate Change минулого тижня. Згідно одному з них, до 2100 року середня температура повітря на планеті неминуче збільшиться на 1,3 градуса, навіть якщо людство повністю припинить емісію парникових газів вже сьогодні. За даними вчених, в атмосфері міститься досить оксидів вуглецю, щоб підтримувати процес зміни клімату.

Очевидно, що емісія парникових газів не тільки не припиниться, але буде збільшуватися, тому більш реалістичний прогноз виглядає інакше. З вірогідністю 95 відсотків до кінця сторіччя середня температура повітря збільшиться мінімум на 2 градуси, а найбільш вірогідна цифра 3,2 градуси.

Тим не менш, фахівці вважають, що діяти необхідно в будь-якому випадку, — це дозволить хоч якось пом’якшити прогнози. Серед обов’язкових заходів вчені називають підвищення податків на викиди парникових газів, збільшення інвестицій в науку та зелені технології. «Наші дослідження повинні спровокувати людей на активні дії, але ніяк не на смуток з приводу безнадійності ситуації», — сказав один з авторів нових робіт професор статистики і соціології Університету Вашингтона Адріан Рафтері.

Цікаво, що, на думку Рафтері, зростання чисельності населення особливої ролі в потеплінні клімату не грає. Регіони з найвищою швидкістю зростання привносять найменшу частку викидів парникових газів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть