Фото

Подивіться, як одна галактика з’являється на знімку тричі

Ширококутна камера Хаббла Wide Field Camera 3 (WFC3) зняла галактику, яка з’являється на знімку відразу тричі. Галактика, яка з’являється на знімку тричі, це SGAS 0033+02. Один раз вона виглядає як вигнута дуга і ще двічі — як маленькі круглі крапки навколо зірки:

Телескоп зняв цю галактику відразу тричі не через помилку, а завдяки ефекту, який називається гравітаційним лінзуванням. Воно відбувається через відхилення електромагнітного випромінювання далекого об’єкта під впливом гравітації іншого потужного об’єкта. Наприклад, це спотворення світла далекої галактики чорною діркою або скупченням галактик, подібно до звичайної лінзи.

Гравітаційне лінзування відбувається, коли світло від дуже далекої галактики, як-от SGAS 0033+02, викривляється під гравітацією масивного небесного об’єкта, що знаходиться на передньому плані, між далекою галактикою та Землею.

У деяких випадках через лінзу об’єкти зображаються яскравіше, ніж вони є насправді. А відбувається це тому, що світло, що розходиться від фонового об’єкта, фокусується об’єктом-лінзою і потрапляє в пряму зону нашої видимості. Так гравітаційні лінзи іноді дозволяють нам побачити об’єкти, які не мають яскравого світіння, які ми ніколи б не помітили.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button