Технології

Подивіться, як розумна тканина розпізнає продукти на столі (відео)

Дослідники з Microsoft і декількох університетів розробили Capacitivo – інтелектуальну тканинну систему, яка розпізнає їжу, напої та інші об’єкти виключно на дотик. Тканина використовує комбінацію ємнісної сітки електродів і машинного навчання для вимірювання матеріалу і форми даного предмета. Це також працює з деякими контейнерами, включаючи склянки і миски.

Спочатку дослідники перетворили цю технологію в скатертину і визнали її особливо корисною для приготування їжі. Розумна тканина може пропонувати їжу на основі того, що знаходиться на столі, а спеціальний додаток для контролю дієти знатиме, що ви з’їли.

Однак вчені також називають технологію Capacitivo інструментом для нагадувань. Наприклад, щоб нагадувати про необхідність вимити порожню миску для їжі, якщо ви залишите її на столі.

Але не все так просто. У початкового проєкту є обмеження. Він не розпізнає металеві предмети і не буде працювати з книгами або іншими предметами з квадратними краями. У нього також є проблеми з кредитними картами та іншими предметами, які не мають чіткої системи форми і ємності. Деякі напої не дають надійних результатів.

Тому не чекайте, що в найближчому майбутньому з’явиться розумна скатертина, хоча з часом технології повинні покращитися. Команда сподівається, що тканина навчиться виявляти метал, до неї вийде підключити сенсорний ввід, а вченим вдасться реалізувати безліч інших оновлень. Якщо все піде добре, це може привести до створення дійсно розумного будинку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments