Технології

Американці знизять температуру літаків

Американська компанія GE Aviation відкрила в Евендейлі в Огайо дослідний центр VESIL, який займеться розробкою методів зниження температури бойових літаків. Компанія повідомляє, що створення методик і систем охолодження буде вестися ще на етапі розробки дослідних зразків літальних апаратів.

38e33dfead9a23031d199c901b27e0fc

Нові розробки планується використовувати, насамперед, в конструкції перспективного адаптивного триконтурного турбореактивного двигуна AETD. За даними GE Aviation, дослідницький центр зможе оцінювати зростання температури і температурну взаємодію авіаційного обладнання в комплексі. При цьому вимірювальні системи дозволять отримувати дані з восьми тисяч показників.

Перспективні бойові літаки будуть оснащені новими радіолокаційними станціями, бортовим радіоелектронним обладнанням і системами озброєння, які будуть виділяти багато тепла. Через це літаки стануть помітнішими для інфрачервоних систем виявлення. У GE Aviation вважають, що зайве тепло можна буде відводити за допомогою двигунів.

Особливістю перспективного адаптивного двигуна є використання третього (вищого) повітряного контуру на додачу до традиційного низького (другого). При зльоті та польоті на максимальній швидкості третій контур буде закриватися, щоб двигун міг підтримувати максимальний рівень тяги.

При польоті на крейсерській дозвуковій швидкістю третій повітряний контур буде відкрито, що дозволить дещо збільшити тягу двигуна і зменшити споживання палива. За попередніми даними, в цілому поліпшення основних параметрів порівняно із звичайними реактивними двигунами складе 35 відсотків.

Економічність двигуна збільшиться на 25 відсотків, діапазон робочих режимів — на 30 відсотків, а тяга — на 5-10 відсотків. Як очікується, робочий прототип нового двигуна AETD буде створений до 2017 року, а його установка на бойові літаки почнеться після 2020 року.

Натхнення: nplus1.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button