Земля

Цвітіння води Тихого океану з космосу (фото+відео)

Місія Copernicus Sentinel-2 показала цвітіння водоростей в Тихому океані, недалеко від узбережжя Японії. Знімок зробив супутник Європейського космічного агентства (ЄКА).

Цвітіння водоростей – ознака швидкого розмноження фітопланктону. Це мікроскопічні морські рослини, які дрейфують на поверхні моря або поблизу нього. Надмірний ріст водоростей або їх цвітіння можуть стати видимими неозброєним оком і в сукупності зафарбувати океанські води, дозволяючи виявляти ці крихітні організми навіть з космосу.

Хоча цвітіння водоростей – природна і важлива частина життя в морі, вважається, що діяльність людини збільшує кількість щорічних цвітінь. Шкідливе цвітіння водоростей може бути викликано факторами навколишнього середовища, такими як світло, вища температура води й надлишок поживних речовин.

На зображенні супутника ЕКА можна побачити високі концентрації водоростей приблизно в 130 км від Хоккайдо, другого за величиною острова Японії. Розмір цього конкретного цвітіння водоростей становив понад 500 км в поперечнику і 200 км в ширину. На фотографії видно лише невелика частина цвітіння, близько 100 км з півночі на південь і близько 110 км зі сходу на захід.

Фітопланктон грає важливу роль в харчовому ланцюгу, але він також впливає на глобальний вуглецевий цикл, поглинаючи парниковий газ в масштабах, еквівалентних масштабам наземних рослин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button