Земля

Вчені розробили метод прогнозування відбійних течій

Як врятуватися від відбійної течії: не треба плисти до берега, це неможливо. Течія сильна, але вузька. Пливіть уздовж берега, намагаючись вийти з потоку, який відносить в море

Відбійні течії виникають на морі, коли формується сильний потік, спрямований від берега. Перебуваючи майже біля берега, людина, яка намагається плисти назустріч течії, залишається на місці, втрачає сили і тоне. Корейський інститут цивільного будівництва та будівельних технологій повідомив про новий підхід до прогнозування відбійних течій.

Моментальний знімок відбійної течії об 11: 25 (корейський час) 25 липня 2021 року на пляжі Хеунде. Korea Water Resources Association

Відбійні течії представляють серйозну загрозу для любителів пляжного відпочинку на будь-якому узбережжі по всьому світу. Щорічно в США реєструються смертельні випадки, викликані відбійними течіями. За даними Surf Lifesaving Australia, Відбійні течії виявляються причиною не менше 21 смерті від утоплення на рік.

Відбійну течію вкрай непросто передбачити. Є місця, де вони виникають регулярно, там про них знають рятувальні служби і стежать за хвилею. Але відбійна течія – сильний потік, спрямований прямо від берега – може виникнути і в абсолютно несподіваних місцях.

Корейський інститут цивільного будівництва та будівельних технологій (KICT) оголосив про новий підхід до прогнозування відбійної течії. Дослідницька група розробила систему прогнозування, яка вже була протестована на десяти пляжах Південної Кореї, включаючи пляж Хаунде в Пусані. Система показала більше 80% точність передбачення відбійних течій. Повідомлень про смертельні випадки на пляжах під час роботи системи прогнозування не надходило.

Моментальний знімок відбійних течій о 16: 25 (корейський час) 25 липня 2021 року на пляжі Хеунде Korea Water Resources Association

Система прогнозування відбійної течії видає послідовність індексів ризику виникнення відбійної течії на конкретному узбережжі. Прогноз формується за даними систем спостереження за океаном. Вони збирають інформацію про висоту, період і напрямок хвилі, про висоту припливу і цілий набір більш спеціальних характеристик.

Індекс ризику відбійних течій варіюється відповідно до шести параметрів, які встановлюються шляхом попереднього моделювання відбійних течій на кожному конкретному узбережжі. Ці шість параметрів є вхідними даними моделі хвильового струму FUNWAVE, розробленої університетом Делавера і доступною у відкритому доступі.

Провідний автор дослідження Джуну Чой каже:

«Потреба в системі прогнозування відбійного течії зрозуміла, і ясно, що індекс ризику може допомогти рятувальникам, може врятувати плавців на узбережжі, охопленому нинішньою системою реєстрації та прогнозування відбійної течії».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button