Земля

Уповільнення обертання Землі викликало викид кисню на планеті

Американські вчені з Мічиганського університету в ході нового дослідження з’ясували, як в атмосфері Землі з’явився кисень. Виявилося, це сталося через уповільнення обертання планети.

Відомо, що рання Земля оберталася дуже швидко, і день на ній тривав всього кілька годин. Але з часом швидкість обертання стала знижуватися через гравітаційний вплив Місяця. Вчені провели дослідження скам’янілостей, і аналіз показав, що 1,4 млрд років тому доби тривали 18 годин, а 70 млн років тому вони були на пів години коротші, ніж зараз. У підсумку, експерти підрахували, що в добі додається 1,8 мілісекунди на століття. Таки чином, доби за 100 років стають довшими на дві мілісекунди. І це впливає на біосферу.

Дослідники звернули увагу на бактерії, які мешкають в провалі Міддл-Айленд – природною підводною каверною на озері Гурон в Північній Америці. Там мало кисню, а вода насичена сіркою. При цьому там живуть ці бактерії.

Дослідники проаналізували мікробні мати, знайдені в озері Гурон. Їх вважають аналогами ціанобактерій, що викликали так звану кисневу катастрофу. Самі по собі, ціанобактеріальні мати – високоінтегровані прокаріотні спільноти, часто пов’язані синтрофічними відносинами, в які входять фотосинтезуючі ціанобактерії, факультативні аероби та анаероби

Під час дослідження біологи помітили, що в темний час доби сульфат редуктори підійматися ближче до поверхні багатошарового мату, а у світлі їм на зміну приходять фотосинтезуючі ціанобактерії. Однак добова зміна одних бактерій іншими відбувається далеко не моментально, займаючи кілька годин. Виходить, що у ціанобактерій не так багато часу для «роботи». І чим триваліша доба, тим більше залишається на активацію процесу фотосинтезу і виробництво кисню.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button