Земля

Подивіться на Лапландію з космосу (фото)

Місія Copernicus Sentinel-1 зробила знімок Лапландії, найбільшого і найбільш північного регіону Фінляндії. Лапландія вважається батьківщиною Санта-Клауса чи Йоулупуккі. Нові знімки опубліковані спеціально перед новорічними святами.

Розташована за Полярним колом, Лапландія, яку її мешканці – саами – також називають Сапмі, простягається через північну Норвегію, Швецію та Фінляндію, а також на Кольський півострів в Росії. Вона омивається Норвезьким морем на заході, Баренцовим морем на півночі і Білим морем на сході.

Лапландія взимку – це снігопад, температура нижче нуля градусів і північне сяйво. Рованіємі, столиця Лапландії, знаходиться у верхній частині зображення і вважається офіційним рідним містом Санта-Клауса.

У Рованіємі Полярне коло проходить через село Санта-Клауса, розташовану в восьми кілометрах на північ від центру міста.

Нове зображення від Європейського космічного агентства (ЄКА) об’єднує три радіолокаційних знімки, отриманих з місії Copernicus Sentinel-1. Мета – показати зміни стану землі з плином часу. Перше зображення від 28 лютого 2019 року відмічено зеленим кольором, друге від 11 березня – червоним, а третє, від 4 квітня, відображає зміни синім кольором.

Подивіться на Лапландію з космосу
Надано: містить модифіковані дані Copernicus Sentinel (2019), оброблені ESA, CC BY-SA 3.0 IGO.

Зміни, які відбулися з плином часу на цьому зображенні, в основному видно в нижньому лівому кутку зображення, де морський лід в Ботнічній затоці істотно змістився уздовж узбережжя. Ботнічна затока, найпівнічніший рукав Балтійського моря, розташована між західним узбережжям Фінляндії і східним узбережжям Швеції. Оскільки в неї впадає багато річок, включаючи річки Торн і Кемійокі, які видно на знімку, її солоність дуже низька, а крижаний покрив зберігається до п’яти місяців взимку.

Тут багато дрібних островів, що ускладнює судноплавство в затоці. Під час плавання судам допомагають криголами. Кораблі йдуть по прямих лініях, які спрощують навігацію. Ці прямі лінії з порту Ройтте і порту Агіос видно на знімку.

Copernicus Sentinel-1 – це вдосконалена радіолокаційна місія, яка може відображати поверхню Землі через хмари і дощ незалежно від того, днем це або вночі, що робить його ідеальною місією для спостереження за областями, часто оточені темрявою, такими як полярні регіони.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button