Земля

Йеллоустоун загрожує людству

Вчені з Університету штату Арізона попередили, що виверження вулкана Йеллоустоун може загрожувати глобальній екосистемі і людству.

Всупереч минулим дослідженням, які повідомляли, що геологічні процеси, які ведуть до виверження, будуть проходити ще тисячі років, нові дані показують не оптимістичні прогнози.

Тривожні передбачення виходять з нових досліджень, проведених експертами в Аризонському державному університеті. Нове дослідження було проведене для того, щоб вулканологи змогли точніше спрогнозувати
наступне виверження супервулкана. Останнє виверження Йеллоустоун сталося близько 631 тисяч років тому.

Останні наукові дослідження підтвердили, що під Йеллостоунським національним парком знаходиться супервулкан, який може викинути тисячі кубічних кілометрів породи і золи в атмосферу, зануривши Землю в темряву. Без доступу сонячного світла може настати так звана вулканічна зима.

При вулканічній зимі знижується температура планети, так як попіл, сірчана кислота і вода, блокує проникнення сонячного світла. Потім постраждає сільськогосподарське виробництво, почнеться глобальний голод і масово вимре безліч видів тварин через токсичний вплив вулканічного попелу на атмосферу.

Замість очікуваних тисячоліть, вулкан може вивергнутися протягом кількох років, так і декількох десятиліть.

Кнопка «Наверх»