Земля

Тиранозавр все-таки був покритий лускою, а не пір’ям

Незважаючи на недавні дослідження, які підтвердили, що багато з предків Т-рекса могли похвалитися гарним плюмажем, міжнародна група палеонтологів довела, що у найбільш знаменитого хижака ніякого пір’я не було.


Щоб повернути Т-рекса луску, вчені зібрали і проаналізували зразки шкірних покривів тиранозаврів і їх відбитків в камені з усіх музеїв, в яких такі знахідки виявилися. В лабораторії палеонтологів потрапили і зразки зовнішніх покривів інших тероподів — найближчих родичів тиранозаврів.

Тиранозаври жили близько 67-65,5 мільйонів років тому, в самому кінці крейдяного періоду. Їх пернаті предки населяли Землю набагато раніше, і в процесі еволюції втратили пір’я; вже загальний предок тиранозавра і його сучасників носив тільки луску. У статті, опублікованій в журналі Biology Letters, палеонтологи доводять, що їх шкіра була багато в чому схожа з шкірою сучасних рептилій, а остисті вирости, що віддалено нагадують пір’я, могли рости тільки на спинах цих величезних тварин.

Великі тероподи, такі як Т-рекс, могли втратити пір’я і повернутися до лускатого покриву, зате маленькі пернаті динозаври зберегли теплий і легкий пір’яний покрив і 150 мільйонів років тому еволюціонували в перших птахів. Кожен горобець і голуб на площі — це нащадок жахливих динозаврів, але абсолютно точно, не тиранозавра.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button