Фото

Подивіться на найбільший айсберг, який зняли з повітря

Дослідники з Великобританії представили фотографії та відео найбільшого айсберга у світі. Так вони хочуть передбачити його подальший напрямок руху.

Літак королівських військово-повітряних сил Великобританії (RAF) сфотографував найбільший у світі айсберг, який дрейфує через Південну Атлантику. Літак A400 пролетів над айсбергом площею 4200 кв. км. Він називається A68a, а нові детальні фотографії дозволяють проаналізувати навіть дуже дрібні деталі його поверхні.

На знімках видно численні тріщини, крижані шматки, які відокремилися від нього, і тунелі, які розташувалися трохи вище рівня моря. Антарктичний айсберг вже пливе територію Південної Джорджії. A68a знаходиться всього в 200 км від острова, і існує можливість, що він застрягне на мілководді поруч з ним.

Супутникові знімки, які вчені отримали в останні тижні, також свідчать про те, що краї A68a швидко руйнуються. Але деякі з відколотих шматочків самі по собі є великими айсбергами, тому вченим доведеться відстежувати і їх – ці брили можуть становити небезпеку для морських судів.

Нові фотографії та відео A400 проаналізують, щоб спробувати зрозуміти, як поводитиметься айсберг в найближчі тижні і місяці.

Айсберг А-68 відколовся від шельфового льодовика Ларсена в липні 2017 року. Тоді його площа становила 5,8 тис. кв. км. Його розмір становив 175 км на 50 км, середня товщина 190 м, а маса – 1 трлн т. Відколювання А-68 зменшило загальну площу шельфового льодовика «Ларсен C» на 12%.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button