Технології

Робота навчили готувати і мити посуд

Лондонський стартап представив кухонного робота, який вміє готувати і прибирати. Правда, поки пристрій коштує стільки ж, скільки весь будинок.

Лондонська робототехнічна компанія Moley Robotics представила першу у світі кухню з вбудованими роботами, які будуть готувати їжу, мити посуд і прибирати. Пристрій коштує близько 248 тис. фунтів стерлінгів – приблизно стільки ж, скільки і середньостатистичний британський будинок. Творці визнають, що цей робот не буде доступний усім бажаючим, але вони вже отримали понад тисячу замовлень. У майбутньому вони хочуть створити простіші і дешевші версії пристрою.

«Ми вперше представляємо кухонного робота, – відзначають дослідники. – Як і всі проривні технології – автомобілі, телевізори і комп’ютери – розробка сподобається ентузіастам, професіоналам і буде коштувати відповідно. Але ми очікуємо, що наші ціни будуть знижуватися в міру збільшення обсягу і масштабу виробництва ».

Робота розробили за сприяння Тіма Андерсона, кухаря та переможця конкурсу MasterChef 2011 року. Андерсон і його колеги створили 30 страв, щоб продемонструвати можливості системи, вони будуть додавати нові рецепти кожен місяць. Компанія заявила, що в майбутньому клієнти зможуть вибрати з цифрового меню більше 5 тис. страв, а також мати можливість записувати свої улюблені страви.

Технологія оснащена двома роботизованими маніпуляторами, розробленими в співпраці з провідною німецькою робототехнічною компанією Schunk. Для надійного відтворення рухів людських рук, вони дозволяють роботові витягувати інгредієнти з розумного холодильника, регулювати температуру варильної панелі, використовувати раковину для наповнення каструль і наливати, змішувати і тарілки, так само як це робив би кухар.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button