Всесвіт

Подивіться на зворотну сторону супутника Марса на знімках арабської станції «Надія» (фото+відео)

Автоматична міжпланетна станція «Аль-Амаль» («Надія»), розроблена космічним агентством ОАЕ, 10 березня вперше пролетіла над Деймосом і зробила перші кольорові знімки зворотного боку цього незвичайного супутника Марса. Результати спостережень підтверджують гіпотезу, що Деймос утворився разом з планетою, а не був астероїдом, захопленим її гравітацією.

Зворотний бік Деймоса на тлі Марса. Фото: Sarah Al Amiri, Emirates Mars Mission

Під час прольоту повз Деймоса, коли станція наближалася до супутника на відстань близько 100 км, дослідники місії використовували всі три бортових приладу зонда «Аль-Амаль» для збору свідчень в широкому діапазоні від інфрачервоного до крайнього ультрафіолетового випромінювання. Аналіз спектральних даних показав, що матеріал, з якого складається природний супутник Марса, нагадує склад самої планети. При цьому на ньому практично немає багатою вуглецем породи, яка часто зустрічається на астероїдах.

Зворотний бік Деймоса. Фото: Emirates Mars Mission

Деймос знаходиться в приливному захопленні з Марсом — це означає, що так само, як Місяць завжди повернутий однією стороною до Землі, так і цей природний супутник однією стороною завжди «дивиться» в сторону Червоної планети. Більшість існуючих космічних станцій, що обертаються на орбіті Марса, вивчали у великій роздільній здатності тільки внутрішню сторону Деймоса, видиму з боку планети.

Космічний зонд «Аль-Амаль» відрізняється від попередніх міжпланетних станцій своєю орбітою. Вона більш висока і витягнута, в самій дальній точці «Надія» рухається на відстані більше тисячі кілометрів від поверхні Марса. Тому він може рухатися «над» Деймосом і вивчати його зворотний бік. При цьому біля станції немає можливості зблизитися з Фобосом, другим супутником Червоної планети, який рухається набагато ближче до неї.

Серія знімків Деймоса, зроблена станцією «Аль-Амаль». Відео: Sarah Al Amiri, Emirates Mars Mission

Космічна місія «Аль-Амаль» («Надія») була запущена в 2020 році. Автоматична міжпланетна станція вийшла на орбіту навколо Марса і початку дослідження в лютому 2021 року. Вихідна місія передбачала вивчення атмосфери і погодних умов на Червоній планеті. Після завершення цієї фази космічне агентство ОАЕ запустило бортові двигуни, щоб вивести зонд на орбіту, яка дозволить йому кілька разів перетнутися з Деймосом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button