Всесвіт

В атмосфері планети, на якій рік триває два дні, знайдені газоподібні метали

WASP-121b – це екзопланета, розташована в 850 світлових роках від Землі і обертається навколо своєї зірки менш ніж за два дні. Такий же процес у Землі займає рік. WASP-121b знаходиться дуже близько до своєї зірки – приблизно в 40 разів ближче, ніж Земля до Сонця. Ця безпосередня близькість також є основною причиною її надзвичайно високої температури – від 2500 до 3000 градусів за Цельсієм. Це робить її ідеальним об’єктом для вивчення гарячих світів. Вчені на чолі з Йенсом Хоймейкерс, першим автором дослідження і докторантом Національного центру компетенції в дослідженнях PlanetS при університетах Берна і Женеви, вивчили дані, зібрані за допомогою спектрографа HARPS з високою роздільною здатністю. Вони з’ясували, що в атмосфері WASP-121b присутні не менше семи газоподібних металів. Результати були нещодавно опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics.

WASP-121b широко вивчається з моменту відкриття планети. «Більш ранні дослідження показали, що в її атмосфері відбувається багато чого», – заявив Хоймакерс. І це незважаючи на те, що астрономи припускали, що гарячі планети мають досить прості атмосфери, тому що не всі складні хімічні сполуки можуть утворитися в такій палаючій. пічці. То як же WASP-121b отримав таку несподівану складність?

Крім рідкісного металу ванадію і титану, вчені нещодавно виявили шість інших металів в атмосфері WASP-121b: залізо, хром, кальцій, натрій, магній і нікель. «Всі метали випарувалися в результаті високих температур, що переважають на WASP-121b, – пояснює Хоймейкерс, – таким чином, повітря на екзопланеті, крім іншого, складається з випаровуваних металів».

Такі детальні результати дозволяють дослідникам робити висновки про хімічні процеси, що відбуваються, наприклад, на таких планетах. Це критично важливий навик в недалекому майбутньому, коли будуть розроблені більші й чутливіші телескопи та спектрографи. Це дозволить астрономам вивчати властивості менших і більш холодних кам’янистих планет, подібних до Землі. «З тими ж методами, які ми використовуємо сьогодні, замість того, щоб просто виявляти сигнатури газоподібного заліза або ванадію, ми зможемо зосередитися на біосигнатурах, ознаках життя, таких як сигнатури води, кисню і метану», – робить висновок Хоймейкерс.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button