Екологія

Подивіться на наслідки найбільших пожеж в Каліфорнії з космосу (фото)

26 серпня 2020 року супутник НАСА Terra зміг сфотографувати дві області в Каліфорнії, де пожежі були найбільш активними, з використанням смуг відображення неправдивих кольорів на бортовому інструменті MODIS (Інфрачервоний спектрорадіометр середнього дозволу). За допомогою цього обладнання видно, що вигорілі або постраждалі від пожежі ділянки характеризуються відкладеннями деревного вугілля і золи, видаленням рослинності або зміною її структури.

Надано: НАСА Worldview

Обидві пожежі, одна в північній Каліфорнії (Santa Clara Unit Lightning Complex, SCU), інша – неподалік від долини Напа (Lake Napa Unit Lightning Complex, LNU), виникли під час масштабної грози і множинних ударів блискавок 17-18 серпня. Інструмент вимірювання в додатку Worldview може вимірювати відстані в милях і кілометрах, а також в квадратних милях. Саме він використовувався, щоб показати квадратні милі, які були випалені на сьогодні при пожежах на цих двох ділянках.

Використовуючи інструмент вимірювання Worldview, НАСА з’ясувало по супутниковому знімку, зробленому 26 серпня, що розмір пожежі LNU Lightning становить приблизно 940 кв. км. Пожежа SCU Lightning, яка, за даними CAL Fire, локалізована на 35%, поширена приблизно 10000 кв. км. Пожежа SCU спалила 368 671 акр землі, а вогонь LNU знищив 368 868 акр територій, згідно веб-сайту CAL Fire. Ці два комплекси продовжують залишатися другим і третім за величиною пожежами в історії Каліфорнії. Тільки пожежа в комплексі Мендосіно в 2018 році була більшою на 459 123 акра. За винятком двох пожеж (2007 і 1932 років), десять найбільших пожеж в історії Каліфорнії відбулися за останнє десятиліття.

Слід від пожежі LNU Lightning Complex вимірюється за допомогою вимірювального інструмента з додатком Worldview.
Надано: НАСА Worldview

 

Слід від пожежі SCU Lightning Complex вимірюється за допомогою вимірювального інструмента з додатком Worldview.
Надано: НАСА WorldviewНадано: НАСА Worldview

Супутникові інструменти НАСА часто першими виявляють лісові пожежі у віддалених регіонах, а місця нових пожеж відправляються безпосередньо відповідальним особам по всьому світу протягом декількох годин після переходу через супутник. Разом інструменти НАСА виявляють активно палаючі пожежі, відстежують перенесення диму від пожеж, надають інформацію для управління пожежами і відображають ступінь змін в екосистемах в залежності від ступеня і серйозності слідів від пожежі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button