Екологія

Нестача води у 1 млрд людей і зростання кількості лавин: зміна клімату впливає і на Еверест

Міжнародна дослідна група проаналізувала дані з гори Еверест. Через антропогенні фактори лід на ній активно тане, це може призвести до збільшення кількості лавин та зниження запасів води.

Image by Peter Anta from Pixabay

Автори нової роботи заявили, що високогірні гімалайські крижані масиви дуже чутливі до глобального потепління. Їхнє танення може призвести до збільшення кількості лавин і зниження запасів води, від яких залежить понад 1 млрд людей.

За словами вчених-кліматологів Умайна Маріуша Потоцького та Пола Маєвського, льодовики починають танути все активніше, тому проводити експедиції на гору Еверест стане менш безпечним — сніговий та крижаний покрив продовжать зменшуватися в найближчі десятиліття, а отже схил стане менш стабільним.

У новій роботі вчені підтверджують, що глобальна зміна клімату впливає на найвищі точки Землі. Висновки, яких дійшли автори, можна екстраполювати і інші високогірні льодовикові системи, підкреслюють вони.

Дослідники відзначають, що високогірні системи підтримують тендітний баланс усіх локальних екосистем. Тому важливо вивчити потенціал втрат у всіх системах високогірних льодовиків.

Під час роботи вчені проаналізували дані з 10-метрового крижаного керна та метеостанцій, а також вивчили фотограмметричні та супутникові знімки. Вони підрахували, що лід на Евересті тане зі швидкістю до 2 метрів на рік. Через це він втрачає здатність відбивати сонячну радіацію, а значить починає танути ще швидше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button