Всесвіт

Подивіться, як галактику вдалося зафіксувати на одному знімку кілька разів (фото)

Телескоп “Хаббл” зробив знімок галактики sgAS J143845+145407.

“Хаббл” показав галактику в гравітаційному лінзуванні.

Гравітаційне лінзування – ефект, що виникає в тих випадках, коли світло, що випускається однією галактикою, проходить через іншу, а гравітаційна лінза — масивне тіло (планета, зірка, галактика або скупчення галактик), що змінює своїм гравітаційним полем напрямок поширення електромагнітного випромінювання. Це схоже на те, як звичайна лінза змінює напрямок світлового променя.

Відповідно, тіло, що викликає викривлення світла, називається гравітаційною лінзою, а спотворений фоновий об’єкт називається лінзованим.

За допомогою гравітаційного лінзування можна отримати декілька зображень вихідної галактики, як це видно на зображенні. Або до ефекту, коли фоновий об’єкт буде виглядати як спотворена дуга або навіть кільце.

Фото: ESA/Hubble & NASA, J. Rigby

Інший важливий наслідок лінзування – збільшення, воно дозволяє астрономам спостерігати об’єкти, які знаходяться занадто далеко або випромінюють дуже слабке світло.

“Хаббл” може легко шукати галактики з лінзами. За допомогою чутливості телескопа можна спостерігати слабкі і віддалені гравітаційні лінзи, які не зафіксувати за допомогою земних апаратів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button