Всесвіт

Подивіться на потойбічний марсіанський пейзаж: на фото видно сліди “пилових дияволів” (фото)

Європейське космічне агентство показало новий знімок Марса. На фотографії – кратер Гука, який знаходиться в південних високогір’ях Червоної планети.

ЄКА опублікувала знімок Марса, який зробила камера CaSSIS на борту орбітального апарату ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO) 1 лютого 2021 року. На ньому показана частина рівнини Аргір і зокрема кратер Гука. На знімку видно хаотичні насипи, брижі, створені вітром, і сліди «пилових дияволів». Подивитися знімок в повному дозволі можна тут.

Фото: ЄКА

Головна особливість знімка – тонкі, звиваючі лінії темного кольору, які тягнуться по всій рамі. Це якраз сліди “пилових дияволів”, які виникають як на Марсі, так і на Землі. По суті, це атмосферне явище, яке являє собою вихровий рух повітря через різницю температур в атмосфері.

Блакитний відтінок слідів вихорів з’явився в результаті використання трьох фільтрів, які об’єднали для створення нового зображення. Хоча в реальності поверхня Марса виглядає по-іншому, така методика зйомки допомагає створити інфрачервоне зображення, яке краще показує особливості її мінералогії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button