Земля

Подивіться, як Земля вдихає і видихає вуглець при зміні пір року

Вчені з Інституту біогеохімії Макса Планка опублікували нову анімацію. Вона наочно показує, як рослини поглинають і виділяють вуглець при зміні пір року.

Земля дихає в новій анімації Маркуса Райхштейна. Зображення надано: Маркус Райхштейн / ліцензія Creative Commons

Німецькі вчені створили наочну анімацію, їх мета – показати, як змінюється кількість вуглекислого газу над різними континентами протягом року. Її опублікував Маркус Райхштейн, директор департаменту біогеохімічної інтеграції Інституту біогеохімії Макса Планка в Німеччині у своєму Twitter-акаунті.

Судячи з анімації, континенти “здуваються” в літній час, а рослини поглинають вуглекислий газ з атмосфери. Коли настає зима, континенти здається, “роздуваються”, вказуючи на те, що рослинність відмирає і вивільняється вуглець. Все це частина вуглецевого циклу – біогеохімічного циклу, за допомогою якого вуглець обмінюється між біосферою, геосферою, гідросферою і атмосферою Землі.

Зміни найбільш помітні в помірних широтах, таких як континентальна Європа і Північна Америка. Екваторіальні райони не так сильно змінюються протягом року, в той час, як деякі пустельні регіони з рідкісною рослинністю взагалі не накопичують і не виділяють багато вуглецю. Дані для анімації отримані з супутникових спостережень і сотень станцій моніторингу вуглецю по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button