Всесвіт

Подивіться на фото структури з чотирьох галактик, зроблене 268-мегапіксельною камерою (фото)

Вчені з Європейської Південної Обсерваторії показали фотографію космічної структури HCG 86. Вона знаходиться на відстані 270 млн світлових років від Землі в сузір’ї Стрільця (Sagittarius).

Структура складається з чотирьох галактик, які знаходяться на невеликій відстані одна від одної. Видно, як вони формують фігуру у вигляді трикутника: три галактики розташовуються в ряд, а ще одна знаходиться нижче. Автори знімка відзначають, що яскравий об’єкт праворуч від галактик не перебуває в структурі HCG 86.

ESO

Абревіатура HCG означає Hickson Compact Group (Компактні Групи Хіксон) – каталог тісних груп галактик, опублікований Полом Хіксон в 1982 році. В каталог включено 100 скупчень. Найбільш відома група в списку Хіксон – HCG 92, також відома як Квінтет Стефана.

Фотографія отримана за допомогою оглядового телескопа VLT (VLT Survey Telescope, VST), який розташований в обсерваторії ESO на горі Серро-Паранал в Чилі. Ця система оснащена 268-мегапіксельною камерою OmegaCAM. На базі VST поміж іншого вивчаються сусідні галактики, позагалактичні та внутрішні планетарні туманності, виконуються огляди слабких об’єктів і подій мікролінзування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button