Земля

Нова небезпека для білих ведмедів: танення льодів отруює їх

Вчені з Університету Ланкастера, Великобританія, виявили, що через танення льодовиків в результаті глобального потепління в Арктиці вивільняється величезна кількість токсичних хімічних речовин, що використовуються в антипригарних сковорідках і косметиці. Вони сильно впливають на здоров’я білих ведмедів.

Високі концентрації синтетичних речовин викидаються в атмосферу по всьому світу і по повітрю переносяться в Арктику. Ці речовини накопичуються в льодах, але коли льодовики тануть, шкідливі сполуки потрапляють в морську воду.

ПФА (поліфторалкільні і пєнірфторалкільні речовини) називають «вічними» хімікатами, оскільки вони не руйнуються в навколишньому середовищі. Під час нового дослідження вчені виявили високі рівні ПФА на нижній поверхні льодів Арктики. Концентрації ПФА в водах танучих льодовиків виявилися вдвічі вище рівнів, які спостерігаються в Північному морі.

В ході дослідження вчені виявили, що більш високі рівні цих речовин спостерігаються в більш солоній воді. Цей процес тільки посилюється глобальним потеплінням, оскільки через стрибки температур льодовики проходять через безліч циклів танення і замерзання. Так з’являються цілі басейни з високим рівнем солі.

На сьогодні вже відомо, що ПФА можуть порушувати роботу гормональної системи білих ведмедів. Морські птахи також схильні до ризику. Крім цього доведено, що ПФА токсичні для людей. Ці речовини пов’язані з цілою низкою проблем зі здоров’ям, включаючи рак нирок, рак яєчок, гіпертонію, захворювання щитовидної залози, низьку масу тіла при народженні у дітей.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button