Всесвіт

Телескоп для пошуку темної енергії в деталях показав туманність Омар

У центрі NGC 6357 знаходиться розсіяне зоряне скупчення Pismis 24. Фотографію зробила камера для пошуку темної енергії.

Камера темної енергії NOIRLab, розташована в міжамериканській обсерваторії Серро-Тололо в Чилі, зробила новий знімок зіркоутворюючої туманності NGC 6357. Вона також відома як туманність Омара.

Камеру спеціально розробили, щоб допомогти дослідникам виявити і зрозуміти темну енергію. Це невидиме явище, яке, на думку фізиків, відповідає за прискорення розширення Всесвіту. Але, поки камера шукає темну енергію, вона також робить приголомшливі знімки далеких космічних об’єктів.

Камера DECam встановлена на 4-метровому телескопі Бланко.
Фото: Міністерство енергетики / FNAL/DECam / R. Хан / CTIO/NOIRLab/NSF / AURA

На останньому зображенні, опублікованому NOIRLab, зображена туманність Омар, яка знаходиться на відстані близько 8 000 світлових років від Землі. У центрі NGC 6357 знаходиться розсіяне зоряне скупчення Pismis 24. Як видно на знімку, в його складі незвично яскраві і масивні зірки.

На відміну від решти туманності, яка має червоний колір, області, що оточують ці молоді зірки, відрізняються злегка блакитним світінням. Воно викликане викидом іонізованого газоподібного водню з областей зореутворення. Сама туманність являє собою складний гобелен з газу, темного пилу, щойно народжених зірок і зірок, які все ще формуються.

Туманність Омар NGC 6357, яку спостерігала камера темної енергії.
Фото: CTIO / NOIRLab/DOE/NSF/AURA

Зображення охоплює близько 400 світлових років. Щоб зафіксувати деталі туманності, команда DECam використовувала вузькосмугові фільтри. Потім вчені об’єднали і розфарбували фотографії, щоб створити фінальне зображення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button