Всесвіт

Подивіться на явище, яке просто неможливо на Марсі (фото)

Ровер НАСА сфотографував атмосферний феномен, який ніколи раніше не спостерігали на Марсі.

Марсохід НАСА Perseverance виявив явище, яке вчені вже не сподівалися коли-небудь спостерігати на Марсі — сонячне гало.

“Ми шукали гало скрізь і на безлічі зображень. І все ж цьому явищу на Марсі важко знайти пояснення. Ми вважали, що це “помилкова тривога”. Має бути ще багато роботи, щоб з’ясувати, що відбувається насправді», – розповів в інтерв’ю Space.com Марк Леммон, планетолог з Інституту космічних наук, некомерційного дослідницького інституту в Боулдері.

На Землі кристали льоду в атмосфері при відповідних умовах спотворюють сонячне світло, створюючи видимість яскравої плями по обидві сторони від Сонця або гало, що оточує його. Вчені вважали, що подібний оптичний трюк можна спостерігати і інших планетах. Але, незважаючи на те, що роботи-дослідники на поверхні Марса десятиліттями фотографували небо, вчені не спостерігали жодних ознак сонячного ореолу. Так було до грудня 2021 року. Тепер вчені вивчили знімок гало на Марсі.

Зображення надано: NASA / JPL-Caltech/Mark Lemmon

Вуглекислого газу в атмосфері Марса набагато більше, ніж води, тому команда перевірила, наскільки великий ореол можуть створити кристали сухого льоду. Однак розрахунки не відповідали тому, що спостерігав Perseverance.

Також вони вивчили, чи могла сама камера створити яскраве кільце, але ця функція не відповідала таким артефактам на інших зображеннях. Більш того, дивна фотографія була частиною послідовності з п’яти знімків, зроблених Perseverance в небі; Сонце і ореол з’являлися три рази, кожен раз в різних місцях кадру. І це точно був не пил, пишуть вчені.

Зараз вчені продовжують вивчення знімків, щоб зрозуміти, як сонячне гало, яке просто неможливо на Марсі, з’явилося на Червоній планеті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments