Всесвіт

У США зробили знімок місяця з найвищою роздільною здатністю для наземних телескопів

За допомогою нового радара на телескопі Green Bank (GBT) вчені змогли зробити знімок місяця з найвищим з коли-небудь отриманих з землі дозволом! Кадри опублікували обсерваторія Green Bank (Gbo) Національного наукового фонду, Національна радіоастрономічна обсерваторія (NRAO) і Raytheon Intelligence & Space (RI&S).

Ці фотографії — результат багатьох років роботи. На фотографії видно кратер Тихо, і хоча знімок був зроблений з відстані в сотні тисяч кілометрів, виникає відчуття, що ви ніби летите прямо над поверхнею супутника.

Роздільна здатність зображення становить близько п’яти метрів і містить 1,4 мільярда пікселів. Воно показує область розміром 200175 км і “вміщує” весь кратер діаметром 86 км.

Телескоп Green Bank розташований у Західній Вірджинії, США, і є найбільшим у світі повністю керованим радіотелескопом. Це дозволяє астрономам направляти на будь-яку область неба, яку вони хочуть вивчити. Надточність досягається за допомогою радіолокаційного синтезування апертури.

“Це найбільше радіолокаційне зображення з синтезованою апертурою, яке ми отримали на сьогодні. Попри те, що попереду ще багато роботи по поліпшенню цих зображень, ми раді поділитися цим неймовірним зображенням з громадськістю і з нетерпінням чекаємо можливості поділитися іншими зображеннями з цього проєкту в найближчому майбутньому», — зазначає Тоні Біслі, директор NRAO.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button